sobota 28. dubna 2018

První screenshoty a trailer z Shadow of Tomb Raider

Navigace: Shadow of Tomb Raider - Archiv novinek

Měsíc ani písmenko a najednou se s novinkami roztrhl pytel. Shadow of Tomb Raider na představení v Londýně odhalil trailer a několik screenshotů, ze kterých šikovný tombraiderovec je schopný už teď vyčíst několik zajímavých informaí.

Začněme trailerem.

Hned napoprvé musím říct, že jsem trochu zklamaná Lařinou vizáží. Až asi ve třetím záběru mi došlo, že ta zablácená opička, která leze po skále a kosí tam jednoho vojáka za druhým, je moje oblíbená hrdinka. Jestli to má být způsob, jak holkám vyvrátit pocit méněcennosti z toho, že se Laře nemůžou podobat, pak nevím, jestli je to správný tah na branku. Ale to nechme zatím být. Přeci jen tam byla docela tma.

Co mě ale naopak velmi potěšilo, ba mě to přímo zahřálo u srdce, byl pocit, jako bych se přenesla o dvacet let zpátky. A to konkrétně do roku 1998, kdy Lara prožívala své kouzelné dobrodružství v džungli Jižního Pacifiku. Domorodci s pomalovanými maskami, horká džungle, dokonce i ozbrojení vojáci (kteří zřejmě patří k nějaké nepřátelské straně, protože Lara po nich úplně vklidu mrskala cepín), jakoby ze staré hry vypadli. Ačkoliv pochybuji, že se toto dobrodružství bude odehrávat v Jižním Pacifiku, spíše to vypadá, že se vydáme někam do Jižní Ameriky, musím říct, že to zavání moc pěknou "klasickou" atmosférou, což mě opravdu hodně potěšilo.

Trošku to zavání i nějakým šíleným náboženským motivem, soudě podle toho, kolik domorodců se nacházelo na konci pod zikuratem. Ať už se jedná o nějaký divoký artefakt nebo divokého týpka, který se díky své šílenosti stal vůdcem a polobohem, jako tomu bylo například v TOMB RAIDER 2013, to se teprve uvidí.


A co screenshoty?

Bylo zveřejněno deset obrázků, které neméně prozrazují menší či větší skutečnosti z chystané hry.

Krásné scenérie. Voda na obrázku napovídá, že se nacházíme někde na ostrově nebo v zemi lemované pobřežím. Jako první při pohledu na tento obrázek se mi vybavilo Thajsko v TR Underworld.
Zikurat na obrázku napovídá, že budeme doslova obklopeni starověkou kulturou a opět se více ponoříme do hrobek, což je alespoň pro mě rozhodně vítaný krok směrem zpět ke klasickým TR. Mechanismy na pravé straně značí, že nebudeme mít málo lezení, ani fyzických hádanek.
Že bychom se vrátili zpět ke starému dobrému háku, nebo lezení po lanech a liánách, na které jsme zvyklí již od časů TR4?
Tohle trochu připomíná nedávně dobrodružství na ostrově. Chtě nechtě, Square Enix evidentně u výbuchů a opuštěných vesniček v dalekých a zapomenutých lokalitách hodlá zůstat i nadále.
Brodění v močálu pod hrobkou není to samé jako se brodit krví a mrtvolami. Díky za to. Ráda se podívám i pod hrobku, abych ji opravdu viděla ze všech stran.
Bojový styl už od roku 2013 zastává v TR svůj systém střídání zbraní, tichého zabíjení a skrývání se za překážky.
Že si Squere Enix s těmi bouřemi nedá už pokoj. Při pohledu na tento screenshot si vzpomenu na Yamatai a ježí se mi všechny vlasy.
Cepín jako zbraň, horolezecké náčiní i decimující nástroj - tuhle novinku jsme všichni uvítali a jistě budeme rádi, když s námi bude i potřetí.
Kdo neměl rád luk, může zaplakat - je zpátky! Já osobně ho vítám, protože nabízí možnost, jak vzít situaci do vlastních rukou a protivníky buď tiše zneškodnit, nebo je dezorientovat.
Tento screenshot napovídá, že Lara opět nebude na vše sama. Princip spolupráce nás posledni dobou provází více než dost. A co je to za podivnou oslavu?
_____________________________

2 komentáře:

  1. Bude to zas pecka, to je jasné, ale...musím říct, mám stejný názor na "zablácenou opičku" nemluvě o tom, že ve scéně kdy se odhlí "umytá" tak Lara má strašný vizor :D Vůbec se mi její vzhled nelíbí. Jinak, tyhle hry už připomínají kdejaký film :D Na dobrodružství se ovšem těším, bude to zas velké!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Doposud Lara vypadala vždy jinak než na trailerech v počátku. Budeme doufat, že tento díl nebude vyjímka :)

      Vymazat