čtvrtek 27. února 2014

TR Chronicles by FearEffectInferno

Nebudu nic dodávat. Snad jen to, že autorem tohoto nádherného fan artu je opět můj oblíbenec FearEffectInferno. Myslím, že ta jeho přezdívka je docela trefná :)
__________________________

Zpět k rozcestníku TR - Zajímavosti

Navigace: Unikátní fan tvorby

neděle 23. února 2014

Lařino kalendárium 1/14

Otočme se na chvíli o několik let, století, ba i tisíciletí dozadu. Zatímco my chodíme do školy nebo do práce a vnímáme dění, které nás obklopuje, historie mezitím prožívala několik osudových momentů...
Pondělí 17. února: Giordano Bruno je známý vědec, filozof a básník. Proslavil se tím, že jako první v historii na základě svých vědeckých výpočtů prohlásil, že Země ani Slunce nejsou středem vesmíru, a že vesmír jako takový je ve své podstatě nekonečný. Měl tu smůlu, že své výzkumy prováděl v době, kdy Evropu ovládala inkvizice, která jak známo vědě ani tezím, které byly v rozporu s církví, moc nepřála. Jeho myšlenky a učení bylo inkviziční komisí seznáno jako rouhačské a protikatolické a G. Bruno byl 17. února roku 1600 ve věku 52 let upálen v Římě. Do posledního dechu bolestivé smrti si stál za svými tvrzeními, která se o mnoho století později skutečně prokázala jako pravdivá.

Úterý 18. února: Americký astronom Clyde Tombaugh v lednu roku 1930 pořizuje vesmírné snímky oběžných drah ve Sluneční soustavě. Svět se během dvacátého století rozroste o nové technické vychytávky, které mu tyto výzkumy umožní. Tombaugh pomocí dlouhých dalekohledů a několika hodin strávených výzkumem vytvoří vesmírné snímky, které si posléze důkladně prohlíží. 18. února roku 1930 se zakouká do snímku, který zobrazuje malinkou planetku úplně na konci Sluneční soustavy a která stejně jako osm předchozích planetek, obíhá kolem Slunce a tudíž do Sluneční soustavy opravdu patří. Dá jí název Pluto a jeho objev se tak zapíše do historie.

čtvrtek 20. února 2014

TR4 4ever

Tak z tohohle fanartu atmosféra TR4 přímo srší, co říkáte? Autorem je Tombraider4ever.
__________________________

Zpět k rozcestníku TR - Zajímavosti

Navigace: Unikátní fan tvorby

úterý 18. února 2014

Beautiful of TR 2....

Krásný fanart, dokonale vyjadřuje krásnou atmosféru jedinečného dílu Tomb Raider 2. Autorem tohoto krásného fan artu je FearEffectInferno. Nedávno se tady objevil jeden jeho obrázek Lary z TR3 v Jižním Pacifiku, jestli si vzpomínáte. Je neméně okouzlující a já si umělců, kteří takto rádi tvoří s klasickou Larou, velmi vážím!
____________________________

Zpět k rozcestníku TR - Zajímavosti

Navigace: Unikátní fan tvorby

Vítejte v Lařině kalendáriu!

Historie k Tomb Raider neodmyslitelně patří... Co kdybychom si ji připomínali každý týden?
Na Tomb Raideru se mi líbí strašně moc věcí. Za prvé úžasná hlavní hrdinka hry (která se již dávno stala - nejen- mým vzorem, a která odnosila již nespočet outfitů a podob), za druhé úchvatné prostředí, které nás vždy zanese do jiného koutku světa - tu jsme v ledové tundře, hned zase v horké džungli, potom na vojenské základně a ukončíme to třeba na vraku lodi pod vodou - v neposlední řadě také množství technického vybavení, které Lara dokáže využít. Ať už jsou to zbraně nebo různá vozidla (kolik jsme si už na nich užili legrace!). Tak jako tak je historie pro Tomb Raider důležitým pojmem. Chvíli jsme v pravěku (to když se na nás vyřítí tyranosaurus Rex, že), chvíli ve středověku, kolikrát už jsme prolezli i antickými chrámy, i bližší historie, kupříkladu sedmnácté nebo devatenácté století nás již potkala.

Jeanette přemýšlela nad tím, jak web trošku oživit. Je na čase přidat další pravidelnou rubriku, kterou budu já ráda psát, a vy rádi číst. Už tady máme Jeanettinu šifru (která je momentálně pozastavena, nikoliv zastavena) nebo vyhodnocování anket. To všechno jsou ale rubriky, které se tu zjevují každý měsíc. Když jsem nad tím tak přemýšlela, napadlo mě, že bychom tu mohli mít nějakou, která se bude opakovat každý týden. A tím se dostáváme k historii.

Historie je prosetá divokými událostmi, které změnily (a nadále mění) dějiny a lidstvo jako samotné. Takřka ke každému dni v roce je připojena nějaká historická událost, ať už více nebo méně známá, a je jasné, že všechny se na hodinách dějepisu prostě probrat nedají. Tak se k nim vrátíme v Lařině kalendáriu. Koncem každého týdne - v jednom víkendovém dnu, v neděli nebo v sobotu - se zaměříme na týden předešlý a projdeme si nějaké historické okamžiky, které stojí za zmínku. Je jedno, jestli budou z antiky, novověku nebo starověku. Historie tu vždy byla a stále píše dějiny lidstva. A já sama mám k historii velmi hezký vztah. A uznejte, že ten, kdo hraje TR prostě nemůže historii nemít rád...

Každý víkend se tedy budeme potkávat tady v Lařině kalendáriu (tím samozřejmě nechci říct, že tady o víkendu nenajdete jiné články, ale to, že Lařino kalendárium tady najdete určitě). A připomeneme si osobnosti, události a data, na která bychom rozhodně neměli zapomínat. 

V sobotu nebo v neděli tady bude první výčet historických událostí za minulý týden. O víkendu se tedy potkáme znovu v nové rubrice a já věřím, že si ji oblíbíte a budete se k ní vracet! Najdete ji v hlavním menu v podsekci TR Encyklopedie a vy.
_________________________

neděle 16. února 2014

Kapitola I.: Dva archeologové

Teď už byla schopná otevřít obě oči. Udělala to a vzápětí je zase zavřela, protože ji skoro oslepila zářivá bělost okolí. Když zjistila, že už zase může pracovat s levou rukou, ulevilo se jí. Nepatrně s ní pohnula a ucítila v ní něco, co tam rozhodně být nemělo. Podívala se na ni. Z ruky jí trčely hadičky. Zřejmě mi je tam někdo zavedl, pomyslela si, ale v tuto chvíli si vůbec nedokázala dát dohromady nějaké souvislosti.
Hlava ji dosud bolela a měla problém zaostřit zrak. Pohnula s prsty na nohou. Šlo to. Pro jistotu se na ně chtěla podívat, ale neviděla na ně.
„Moje nohy!“ zaskřehotala. „Kde mám nohy?“
Jakýsi mužský hlas se zachechtal a potom nějaká ruka odsunula stranou povlak, pod kterým Lara ležela, aby odhalila bosá chodidla.
„Ukrývaly se před Vámi.“ Řekl pobaveně ten muž. Měl velice dobrý anglický přízvuk.
Pohlédla na něj. Tu tvář viděla už v hrobce. Nebyl to žádný děsivý pavoučí obličej, jak si původně myslela. Tahle tvář patřila vysokému muži, který se k ní mírně skláněl, aby jí viděl do očí. Kůži měl opálenou, zřejmě od častého pobývání na slunci, které se nejspíš podepsalo i na jeho vlasech – byly velice světlé, skoro až bílé, původně mohly mít barvu písku. Ten muž z hrobky byl vážně skutečný: pohledný, v tuto chvíli potřeboval jen oholit a vyměnit špinavé oblečení.

čtvrtek 13. února 2014

Lara Croft: Reflections

Lara Croft je takřka všude - neodbytně na nás útočí na plakátech, v policích jako soška, v mobilních telefonech ve 2D provedeních, na herních konzolích, na počítačích. Nově také i na iPhonech nebo iPadech. Její jméno je zkrátka zavedené a sázka na její značku je sázka na jistotu. Square Enix novým technologiím neutíká - naopak jim podle mého docela fandí. Propůjčil totiž svou legendární hrdinku do hry, která byla vytvořena pro dotykové telefony a počítače.

Reflections měla být takovou karetní hrou pro mobily. Jedná se o komerční tah, protože příběh ve hře nijak nesouvisí se sérií TR, Reflections sice připomíná kouzelnou atmosféru TR ale používá jen jméno Lary Croft. Testovací série této karetní hry na mobil vyšla v Austrálii a na Novém Zélandu, ovšem práce na hře byly v roce 2014 ukončeny a proto oficiálně nikdy ani nevyšla. Zachovalo se pár screenshotů, ovšem hru není možné si zahrát, někde ji najít a stáhnout. Mělo se jednat o karetní hru na mobilní telefony a iPady. Hra měla nabízet jak solo adventuru, tedy hraní proti počítači, tak multiplayer, kdy se hra logne přes server k ostatním uživatelům a můžete si vybrat hráče, proti kterému chcete hrát.

středa 12. února 2014

Stejná a přesto jiná...

Neuvěřitelné, že se jedná o jednu a tu samou ženu, že? Autorem tohoto krásného fan artu je Doppel ZGZ.
__________________________

Zpět k rozcestníku TR - Zajímavosti

Navigace: Unikátní fan tvorby

Lara Croft Survivor Statue

Při brouzdání na internetu jsem spatřila fotky nádherné sošky, která zřejmě zaujme každého Tomb Raider fanouška. Jedná se o výstavní kousek od společnosti Gaming Heads, která je jedničkou ve svém oboru, protože si za své kousky účtuje nemalé sumy. Tuhle nádhernou Laru pořídíte za 400 dolarů (kdo máte stranou 10 000kč, mohli byste se do toho vejít, plus nějaké drobné na clo a dovoz... v českých obchodech není). Měří kolem 50 centimetrů a pro celý svět bylo vyrobeno 500 kousků. Pokud vám nedá spát, dokud se vám neobjeví na polici, měli byste se rychle rozmyslet! Podle mě je nádherná (osobně mám raději sošky než akční figurky), ovšem zbytečné peníze asi nemám :)

Více informací o sošce na oficiálním webu Gaming Heads.

Jak je vidět, společnosti komerčně výdělečné si jistě novou Laru nemůžou vynachválit :)

úterý 11. února 2014

Poskládaná

Toto není žádná oficiální nová figurka. Je to jen fan art člověka pod přezdívkou BCdiesel, který se zabývá tím, že rozloží několik figurek, pak jednotlivé kusy přebarví a předělá a poskládá z nich úplně jinou figurku. Lara Croft se mu povedla na jedničku!
____________________________

Zpět k rozcestníku TR - Zajímavosti

Navigace: Unikátní fan tvorby

sobota 8. února 2014

Největší zábava je doma

Během toho věčného lítání po Londýně, Nevadě, Indii nebo Jižním Pacifiku je na čase trochu si oddychnout doma v Surrey. Samozřejmě i tady na nás čeká dost práce ve smyslu hledání a tahání páček a mačkání tlačítek, překonávání překážek nebo hledání klíčů a zbraní. Ale alespoň víme, že jsme krom příjemné společnosti našeho kamaráda Winstona sami a že všechny tyto věci jsou součástí Lařina každodenního tréninku.

Kouzelná fotografie Lary a Winstona, útulná ložnice, teplo domácího krbu, červené maskáče a Lařino "Welcome back..." Prostě neodoláte. TR3 obsahuje bezesporu jeden z nejpropracovanějších zpracování Lařina zámku. A i dnes se najdou tací, kteří vám řeknou, že "Legend ani Anniversary na TR3 prostě nemá". Ne, že bych úplně souhlasila, ale musím uznat, že na tom rozhodně něco je.

Vítejte u Lary doma
A začněme rovnou ložnicí. Sebereme světlice a hurá do práce. V ložnici nebudeme stlát postel nebo uklízet, v kuchyni nebudeme vařit, místo toho vlezeme o dveře dál do tělocvičny a v zahradě rozhodně nebudeme sázet kytičky. Vítejte doma, ale po tombraiderovském stylu. Takže se můžeme ohřát u krbu a jdeme... Cestou možná narazíme na Winstona - Lařina kamaráda, domácího sluhu a rodinného přítele v jednom. Vaření Earl Greye, uklízení a vaření nechme na něm.

Zamíříme po schodech dolů. Lara nám cestou bude napovídat, co máme dělat. Jak používat tlačítko pro rozhlížení nebo pohyb, které skoky se jak používají nebo jak se plave. Ovšem to jsou věci, které řada z nás už jistě zná na jedničku. Přesto je zábava proskákat se po kvádrech hezky od jedničky do osmičky. Následuje bazén. A když obcházíme molo, můžeme si povšimnout čehosi šedého na malém výstupku... a hele! Že by to bylo tlačítko? Otevře nám dveře ve vstupní hale. Můžeme skočit ukázkovou šipku a proplavat tam... A tady přichází řada na ty zkušenější. Kdo zvládá sprint? Bez této speciální schopnosti se nedostaneme k Lařiným pokladům z cest.

Vzpomínáte třeba na level The Lost Valley v prvním dobrodružství? Jako by se na mě ze zdi dívala T-Rexova hlava. akorát si vůbec nepamatuji, že bych ji s Larou odřezávala a uklízela do batůžku... Ovšem Lařin batůžek je věc tajuplná a záhadná, která by vydala na další tak dlouhý článek. K Iris se dostaneme o díl dál. A na Xianskou dýku - vydřenou krví, potem, alarmem a takřka nahotou - si vzpomínám moc dobře.

pátek 7. února 2014

Okouzlující soška...

Fanouškovské práce některých TR fanoušků někdy opravdu neznají meze ohromitelnosti. Vzpomínáte si, jak jsem vám asi před rokem ukazovala rozdělaný výtvor od LussyBussy? Tady je soška celá - vyvedená k dokonalosti. Skládám poklonu a tleskám! Jen tak dál! Neuvěřitelné, v kolika směrech jsou fanoušci nadaní a inspirovaní, aby tvořili právě v kruhu hry Tomb Raider.

Rozdělaná soška

Hotové dílo
Myslím, že to je excelentní práce! Výtečně, LussyBussy! Těším se na další práce :)
___________________________


Beautiful in South Pacific Islands

Další nádherný fanart připomínající Lařino dobrodružství z oblasti Jižního Pacifiku v TR3. Tentokrát z dílny známé a velmi nadané Legendg85. Není to jediný její fanart tady, jsem rozhodně její velkou fanynkou!
______________________________

Zpět k rozcestníku TR - Zajímavosti

Navigace: Unikátní fan tvorby

Prolog: Zlé sny a děsiví pavouci

Probudila se s tlumenou pulzující bolestí v hlavě. Chtěla se jí opatrně dotknout, ale zjistila, že nemůže hýbat s levou rukou.
Co se stalo? Vyplynulo jí nejasně na mysl. Proč nemůžu dýchat?
Ústa měla plná prachu. Instinktivně pootočila hlavou, než se znova nadechla.
Kde to jsem?
A pak jí to pomalu začalo docházet. Skoro si přála to zase zapomenout, takový to byl průšvih. Byla zahrabaná v sutinách nějaké hrobky pod Horovým chrámem, kdesi v podzemí města Edfu. Levou paži měla přitlačenou k zemi. Nejspíš nějakým pořádným kamenem.
Jestli měla pod sutinami uvězněné i nohy, nevěděla, protože nohy zkrátka necítila.
Zkusila otevřít oči, aby se podívala, zda sem proudí nějaké světlo. Levé oko se otevřelo, pravé bylo plné bláta a prachu a to jí slepovalo řasy k sobě.
Všude byla tma.
No dobře. Hlavně žádnou paniku. Můžu hýbat s pravou rukou?
Pohnula s rukou. Šlo to.
Fajn. Nemůžu uvolnit levou ruku. Není zlomená? Můžu hýbat alespoň s prsty?
Prsty ji poslechly.
Co tady vlastně dělám?
Pomalu se rozvzpomínala. Seth - zlý egyptský bůh, kterého neúmyslně osvobodila. Potom zápas, na jehož konci boha porazila, jenže ve chvíli, kdy už si myslela, že má všechno pod kontrolou, kdy se zdálo, že si bude moci na seznam připsat další objev, a kdy se už zdálo, že Egypt zůstane nedotčen její rukou (přeci jen vypustila na svět boha), se chrám zhroutil.
Jak jsem jen mohla přežít? Mohu se alespoň skrčit? Nebo najít cestu ven?
Napjala se, odhodlaná to vyzkoušet, ale bolest v hlavě byla náhle tak nesnesitelná, že od toho nápadu raději upustila.
Náraz do hlavy dělal své. Zdálo se jí, že je zamotaná do gigantické pavučiny. Protože díky všem pokusům osvobodit se, zůstávala stále víc nehybná.
„Je tu někdo?“
Můj bože, pomyslela si, stále lapená ve svém naivním domnění, nějaký pavouk ke mně mluví!
Všemožně se svíjela a kroutila, zkoušela se osvobodit, ale nebyla schopná pohnout s levou rukou ani s nohama.
„Jste tady? Ozvěte se!“
Ozvat se a prozradit tak pavoukovi, kde jsem, aby mě mohl sníst? Copak si myslí, že jsem tak hloupá?
„Vydržte! Už jsem skoro tam!“
Je skoro tady! Jsem ztracená!
Zoufale se zmítala, ale ta pavoučí síť ji objímala až příliš pevně.
Slyšela lomození, skřípání, tření kamene o kámen a vzduch se zase provířil prachem. A pak na ni dopadl paprsek světla.
Bolest v hlavě o sobě zase dala vědět. Prsty pravé ruky sevřela v hrsti prach.
Nejsem žádná zatracená moucha. Přijď později, pavouku. Jsem Lara Croft a nehodlám se vzdát bez boje!
Donutila se znovu otevřít alespoň jedno oko a spatřila něčí ruku tápající se po ní. To bylo divné. Měla za to, že pavouci nemají lidské ruce.
Byla to lest. Určitě to byla lest. Nějaký trik, jak ji donutit, aby tomu zvířeti důvěřovala. Počkala, dokud se pavoukova končetina neodtáhla pryč a pak hodila prach do míst, kde by podle jejího mínění mohl mít oči.
„K čertu!“ zaklel pavouk. Perfektní angličtinou. „Co tím sledujete?“
„Běž ode mě pryč nebo tě zabiju!“ chtěla mu pohrozit, jenže ústa byla stále plná prachu, takže slova zanikla jen v slabém zakašlání.
Někdo začal odvalovat sutiny a ona pocítila, že se jí do všech končetin zase vrací cit.
Tohle je podivné chování na pavouka.
Pavoukova tvář ale vůbec nevypadala jako pavoučí. Nebyla chlupatá a ošklivá a děsivá. Naopak, byla velice podobná té její a byla velmi pohledná.
„Tak. Teď už jste v bezpečí.“ Řekla ta tvář, když ji vyzdvihla z hrobky.
Slabě se pokusila dovtípit, zda by jí pavouci lhali, když už je venku.
________________________

Zpět na seznam kapitol

Navigace: Překlad knihy Amulet of Power

středa 5. února 2014

Momentka z Jižního Pacifiku

Tenhle obrázek od umělce s přezdívkou FearEffectInferno mě naprosto uchvátil. A to nejen proto, že právě toto dobrodružství v TR3 momentálně prožívím... Ale hlavně tím skvělým provedením a nádherně udělaným kontrastem. Fan arty na klasické TR mám vůbec nejraději!
___________________________

Zpět k rozcestníku TR - Zajímavosti

Navigace: Unikátní fan tvorby

Český překlad knihy Amulet of Power

Překládat The Amulet of Power jsem začala před nějakou dobou (asi před dvěma lety). Tato kniha mi totiž ležela na stole a mě strašně moc zajímalo, co se v ní odehrává. Kdysi to byl dárek od mého velmi dobrého přítele. S překládáním nemám sice takové zkušenosti jako třeba s psaním nebo papercraftem, ale je to velmi zábavné, i když zdlouhavé a pracné. Snad se to nakonec povede a snad vám můj překlad pomůže pochopit události, které provázely Laru po jejím dobrodružství v Egyptě.

Kniha Amulet of Power je první z trilogie románů o Laře Croft. Po ní následují ještě tituly The Lost Cult (Ztracený kult) a The Man of Bronze (Bronzový muž). Jejich překlady prozatím nechystám, protože ke knihám se zatím nemám jak dostat. Neříkám ale, že do budoucna nemůže překlad vzniknout.

Informace o knize

Autor: Mike Resnick
Vazba knihy: typ V2 (paperback)
Počet stran: 279
Rok vydání: 2003
Vydavatel: A Del Rey Book
Vyšlo v zemi: USA

Časové zařazení: kniha navazuje na události, které se odehrály ve hře The Last Revelation a předchází době, kdy se odehrává Angel of Darkness. Vysvětluje, jak se Lara dostlala z pod hroutící se pyramidy, proměnu jejího charakteru a popisuje jedno z mnoha dalších dobrodružství, které zažila.

Anotace

Konečně - první kniha v sérii dobrodružství Lary Croft, inspirovaná známou počítačovou hrou. "Amulet síly" vypráví dosud nezveřejněný příběh odehrávající se mezi dobrodružstvími v The Last Revelation a Angel of Darkness. Lara Croft, uvězněná hluboko v troskách egyptské hrobky, hledí tváří v tvář smrti. Pak ale zasáhne ruka osudu a nasměruje ji na stopu starobylého talismanu moci.

Lara Croft, známá archeoložka a světoběžnice, cestuje po celém světě a hledá staré artefakty, hrobky a ztracená či zapomenutá města. Schopná a odvážná vykradačka hrobek, ignorujíc veškerá nebezpečí, jde přímo za svým cílem.

Světem se šíří zvěsti o Lařině smrti. Když se vykradačka hrobů objeví na Středním východě, náboženští fanatici si myslí, že objevila skrýš ztraceného amuletu Mareisha. Amulet, ztracený během obléhání Chartúmu, má poskytnout majiteli nevídanou moc. Jedni ho chtějí získat, druzí zničit. Obě strany jsou ale v patách Laře. Lara musí nejenom odrážet útoky vycvičených válečníků a nemilosrdných žoldáků, ale zároveň vypátrat amulet, o němž si všichni myslí, že ho už má a po němž všichni jdou. Osud světa je zase jednou v rukou Lary Croftové.
Seznam kapitol

Část první - Egypt

Kapitoly budou přidávány postupně.
______________________________

Knižní série Tomb Raider

Tomb Raider není jen záležitostí herní, později i filmovou nebo komiksovou, ale i záležitostí knižní. Ať už se jedná o oficiální dobrodružství zveřejněné v sérii Tomb Raider, knižní podoby filmových dobrodružství nebo další tituly týkající se Lary Croft a její hry, najdete je v této rubrice. Budou rozdělené do sekcí a přidávané postupně. Zatím si můžete přečíst Jeanettin rozepsaný překlad knihy Tomb Raider: The Amulet of Power.

Oficiální knižní Tomb Raider série
Příběhy, které neodmyslitelně patří do života naší milé archeoložky, ale nebyly jinak nikde jinde zveřejněny.

úterý 4. února 2014

Jeanette píše

I mě občas políbí můza a za těch pár let hraní jsem stihla napsat několik drobných fan artů. 
Možná si najdete kousek času a začtete se do příběhů, které se rodí v hlavě Jeanette.

neděle 2. února 2014

Nudíte se?

Nebudu větu pokračovat slovy "kupte si medvídka mývala", i když na tuto legendární hlášku ráda vzpomínám. Budu pokračovat jinou větou: "vezměte do ruky lepidlo a nůžky a s pomocí své vlastní kreativity a trpělivosti si doma vyrobte Laru Croft". A pak si ji vystavte a nezapomeňte se s ní pochlubit. Je to levné a je to hlavně velice zábavné! Ninjatoes totiž vytvořil další krásný model ze své papercrafotové série Tomb Raider.

Tentokrát se jedná o krásný model z Tomb Raider 2 znázorňující level 40 fanthoms. Model měří na výšku 26 a půl centimetru a dioráma znázorňující podlahu je čtverec o rozměrech 9 na 9 centimetrů. Myslím, že je to dekorace velmi pěkná - osobně mám takovými papercrafty vystavenou poličku a myslím, že to vypadá víc než dobře, když si vyrobíte svoje vlastní papírové figurky.

Jeanettin tip: než se pustíte do vytváření, doporučuji všechny stránky modelu podlepit čtvrtkou, nechat několik hodin uschnout a pak začít tvořit. Model pak bude pevnější a bitelnější. Chlopně si rýhujte nůžkami nebo kancelářskou žiletkou a na konci bílé slepy domalujte fixou nebo temperou.

sobota 1. února 2014

Pomalý rozjezd do nového roku se starými články...

Pomalu, ale jistě se začínám vracet do starých kolejí. Zjistila jsem, že pro BlueBoard nebudu snad muset zakládat nový profil, takže vzkazník zůstane ten starý, co tady byl předtím. Jen mi na e-mail nebudou chodit upozornění, myslím ale, že to zvládnu, nebyly to nijak důležité věci. Co se týče vás, pokud budete mít cokoliv na srdíčku, dejte mi vědět na ZanetaM76@centrum.cz. E-mail jsem změnila i v nastavení bloggeru a najdete ho nyní už i v mých kontaktech. Jak vidíte, probíhají tu leč neznatelné, ale malé a důležité změny.

Mezitím, než se do toho opět zcela vrhnu a napíšu nějaký pořádný článek (a hlavně se dočkám nějakého připojení, které by stálo za to), napadlo mě, že bychom si mohli připomenout několik starších věcí. Sice se za rok a půl stalo, že bych všechny články zde nejraději přepsala, protože časem se vyvíjí i váš smysl pro psaní, ale to je teď věc vedlejší. I tak je tady - dle mého názoru - velká spousta článků, které mají svou kvalitu a stojí za to si je přečíst. A na druhou stranu se také mohlo stát, že v den jejich publikování vám mohly uniknout, takže nebude od věci si je trochu připomenout. Jestli si pamatujete, když Lařina encyklopedie startovala, bylo to tady trošku hektické, protože jsem přenášela články z jiných webů a snažila se je ucelit na tomhle. A to působilo trošku zmateně...

Než se tady tedy objeví několik dalších screenshotů z mého hraní TR na PSP (skončila jsem na konci Londýna v TR3, ostatně můžete následovat Jeanettiny zajímavé screenshoty) a další věci (sice mě už dostatečně políbila můza, ale připojení ji zatím nezvládá), pojďme se ohlédnout do minulosti roztříděné pěkně do rubrik.